Agility Měchenice

Chtěla bych poděkovat všem, co se stali našimi přáteli, pomáhají nám a odměnou jim jsou krásné zážitky s Agility.

Naše rodinná kynologická minulost je prostá. Černý střední pudl a společných 15 let života. Táta štěně přinesl, dal nám je do dlaní a pejsek nám olízl nos. Měli jsme štěstí, byl chytrý a šikovný. Získal si naše srdce na celý život. Ukázal nám, že více než slepá poslušnost je vzájemná láska pána a psa. Dva roky nám trvalo, než jsme našli odvahu pořídit jiného psího kamaráda.

Když jsme vybírali rodinné štěně, paní chovatelka nám povídala o nových psích sportech: Dogfrisbee, Flyballu a Agility. Navštívili jsme psí výstavu a prvně sledovali Agility závody. Na místě jsme si tento sport zamilovali. Jednoduchá pravidla a neomezená variabilita parkurů. Začali jsme studovat vše dostupné o Agility i navštěvovat kurzy Agility. Do půl roku nám děti vysvětlily, že jedna border kolie dvěma malým agiliťákům nestačí a že prosí ještě jednoho psa. Pořídili jsme tedy druhého pejska a od té doby máme o zábavu postaráno.

Líbila se nám myšlenka zpřístupnit Agility dětem a pejskům z okolí. Dát dohromady skupinku a pozvat šikovnou trenérku k nám. Agility pro nás znamená budování týmu pán a pes, tvorbu vzájemné komunikace, hru a radost v duchu preambule řádu Agility. Dále pak Agility není možné trénovat načisto bez skupinky dalších psů a lidí.

Sám člověk nic nezmůže a pomáhat může každý. Máme podporu starostů naší i okolních obcí. Místní fotbalový klub nám ochotně půjčuje vždy naprosto vzorně upravené hřiště. Agility je záležitost celé rodiny. Já zajišťuji marketing, tedy trenérky, hřiště, informační web www.agicz.cz. Manžel se stará o technické zázemí, překážky a jejich stěhování. Děda fotografuje většinu akcí a v neposlední řadě obě děti trénují s ostatními i závodí. Některé překážky jsme koupili, jiné jsme vyrobili podle řádu Agility.

Naše Agility je skutečně určeno především pro děti a mládež. S dětmi se nám pracuje výborně. Svou přímočarostí a nezáludností nám dospělým mohou být příkladem. Milují své psí kamarády a pejskové milují je. Naše zkušenost je, že dospělí lidé vedle dětí zkouší, zda si nezapomněli hrát. Tak se na pár chvil proměňují ve „velké děti“. Pejskové to vítají s nadšením, pejskové si rádi hrají pořád. Děti i dospělí prožívají radost z pohybu a vytvoření dokonalého týmu. Panuje zde dobrá nálada a spokojenost – to je naše největší odměna a cíl.